Až budu bohatá, můj život se změní

všichni toužíme po naplnění, štěstí a hojnosti.

Snažíme se manifestovat miliony, pracujeme na fungujících strategiích, které vystihnou náš business, investujeme do koučů a mentorů, kteří nám pomůžou žít větší a větší hojnost.

Ale co se změní, když začneme ty miliony vydělávat?

Povím vám příběh.

Vyrostla jsem v prostředí, kde peněz nebylo nazbyt. Moje máma nás vychovávala sama z jednoho platu, naše oblečení zajišťovala teta z Ameriky, která pravidelně posílala to, co pro nás posbírala u charirativních popelnic … v dětství jsem byla jednou na dovolené a dokonce u moře – když to zaplatila moje babička.

Máma pro mě chtěla dobrou školu a klidný život, ale já věděla, že jsem tady pro něco víc, než jen „vystudovat a dobře se vdát“

Začala jsem podnikat a i když tomu nikdo z rodiny nevěřil, postupně se mi začalo dařit.

Ale pořád jsem musela vyměňovat čas za peníze a ne vždy to bylo fajn. Občas to byl dost „oser“, navíc k tomu 3 malé děti a muž pracující na směny … a tak se postupem času objevilo vyhoření, psychické potíže, nespavost, úzkosti, paniky… měnila jsme témata a myslela, že to vyřeším…

A v tu chvíli jsem „náhodou“ narazila na Alessandřin kurz o podnikání ze spirituálního hlediska. Byla to svěží voda na můj mlýn – já už jsem kurzů o online businessu absolovala hodně. Stálo mě to už tehdy pár set tisíc a i když jsem byla vždycky „ambiciozní šprt“ a implementovala jsem vždycky přesně to, co na kurzu řekli, nikdy mi to vlastně nevydělalo víc než investici.

Měla jsem těch technických návodů na emaily a kdovíco fakt plnou prdel.

A tak podívat se na svůj business ze spirituálního pohledu bylo hodně zajímavé. Kurz jsem sjela ani ne za měsíc (jako obvykle s maximálním nasazením), byla tím úplně pohlcená a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

První jsem své služby začala nesměle a pak podstatně zdražovat, až jsem přišla na to, že některé vlastně nechci dělat ani za „velké peníze“.

Objevila jsem znovu své zasunuté dary a začala pracovat se spiritualitou.

Klientky měly krásné výsledky, začaly vydělávat během pár týdnů od začátku spolupráce se mnou, až z toho byly fakt překvapené.

Já se dostala z nějakých 15 000,- měsíčně na prvních 150 000,- z asi 5 týdnů.

Byl to fakt fičák.

Měla jsem cíl 100 000,- měsíčně do konce roku a přišlo to tak rychle. WOW.

A tak jsem začala vydělávat víc .. první to bylo 250 K měsíčně pak 500 K, pak milion … pak pár milionů.

Jak jsem z toho ze začátku byla vystřelená do vesmíru, najednou jsem si na to nějak zvykla. Ano byla jsem ráda, že vydělávám, že se lidem líbí to, co dělám, že to lidem pomáhá … ale ten prvotní rauš se časem dost zřetelně vytratil.

Stalo se to novou samozřejmostí.

A hlavně jak jsem začala dosycovat ten extrémní nedostatek životem v luxusu, přestala se koukat na zůstatek na účtu, zda mám na nákup potravin a místo toho si kupovala zlato, luxusní auta i dovolené …. najednou všechno začalo být tak nějak … fádní.

Na začátku mi přišla luxusní aviváž ve zlaté barvě, květináč z pepca za 50 korun … a pak jsem potřebovala pomalu, aby to byl Gucci květináč…

Kdo o to stál?

Brala jsem děti do kaváren na dortíčky a myslela si, jak si to užijou, ale oni ten dort vlastně nikdy nedojedly, v kavárně se celkem nudily a chtěli raději ven.

O dobrých restauracích ani nemluvím … stejně jim nejvíc chutnal řízek s hranolkama 🙂

Luxusní auto? Hm super, ale když nevyjede do kopce, když trošku nasněží, je to dost na nic, že.

Zlatá klec

Mezitím jsem si vytvořila svůj „legendární brand“ o tom, jak je úžasné žít v luxusu a nadbytku.

A díky tomu, že jsem si sama dala tuhle nálepku, nedokázala jsem si všimnout, do jaké klece se zavírám.

Ano, mám ráda hezké věci, mám neomylný vkus na ty nejdražší věci 🙂 ale tohle je jen jedna strana mince. Taky jsem dost hustý introvert a nejraději chodím sama po horách a piju čaj z termosky.

Zapomněla jsem si všimnout, jak se v tom bohatství ztrácím, jak už si kupuju drahé věci jen proto, že jsou drahé – PROTOŽE MŮŽU. Kamarádka mi nabízela ušít kabelku na přání a já jsem s ohrnutím nosu odmítla, že si raději koupím Pradu. Eh.

Neuvědomovala jsem si, jak moc jsem se dostala do smyčky, tohle bych měla, protože jsem bohatá a co by si o mě lidi řekli.

Ano, vůbec jsem si to neuvědomovala! Bylo to tak nenápadné a schované za „suverenitu žen“ že by mě to vlastně ani nenapadlo.

Přišla jsem na to až hodně později. V bodě, kdy jsem si uvědomila, jak mi vydělávání peněz přijde prázdné. Kdy jsem se ohlížela zpět a dívala se na to, jestli jsme si to opravdu užili (a nejen já, ale i děti a manžel).

Víc peněz mi přineslo víc divných pocitů

Ano, byly tam místa, kdy jsme si to užili hodně. Jako třeba vzít mamku a babičku na luxusní wellness do horského hotelu … ale velká většina z toho byla prodchnuta hořkou pachutí – ten vyšší standard ve službách spojený s vyššími cenami se vždy neprojevoval tak, jak bychom čekali. Vlastně jsme byli velmi často nespokojení, něco jsme reklamovali atd. Prostě „za ty prachy“ člověk čekal fakt jiný servis.

Problém bohatých lidí, myslíš si … no ale bylo to tak.
Neřekla bych, že kadeřnice za 10 000,- mě ostříhala a opečovala 10x lépe než ta za litr. Dělala stejné a někdy větší chyby a to, že to bylo v prostředí, které bylo hezké na oko a má tisíce followers na IG, to fakt nenahradí.

Člověk si najednou začal nějak uvědomovat to, že peníze nepřinášejí jen super zážitky, ale vlastně exponenciálně také více zklamání.

Když člověk přijde do bohatství z chudoby, většinou se mu tohle stane.

Nemusí to být jen tenhle případ, ale taky, když si o vás celý život rodina myslí, že jste hovno a vy najednou dokážete opak…

A já jsem měla obojí.

Většina těhle lidí zažije opojný pocit, že najednou můžu mít všechno, o čem jsem kdy snila (a mnohem víc) a tak si to začne dopřávat. Bez ohledu na to, zda to vlastně opravdu chce, přináší mu to štěstí a v neposlední řadě, zda na to opravdu reálně má.

Velká část těhle lidí se velmi brzy dostane zpět na nulu, protože s penězi nemá dobrý vztah.

A ne jen s penězi.

Sami se sebou.

Víš, bude to znít jako klišé, ale můžeš si manifestovat miliardy, ovšem dokud neuzdravíš svůj vztah sama se sebou, dokud se nevydáš na cestu k opravdu kvalitnímu životu TEĎ A TADY, nic Ti štěstí nepřinese.

Používala jsem peníze jako vykoupení z mého neutěšeného života.

Myslela jsem si, že až budu vydělávat xyz, tak můj život bude lepší.

A on lepší vypadal, podle měřítek časopisů a úspěchu dle sociálních sítí.

Ale vlastně lepší tak úplně nebyl. Jen dražší.

Utíkala jsem od reality, kterou jsem měla v naději, že se něco změní.

Změnily se kulisy, ale realita ne.

Peníze jsou jen zesilovačem naší energie. Zesilují to, kým skutečně jsme.

Ne, pointa tohohle článku není o tom, že mít prachy a žít luxus je fujky!

Tohle jsem v sobě řešila dlouho, protože člověk tak nějak přirozeně jde „odezdi ke zdi“. Když mi ty zlé peníze daly do života tohle, je lepší je vlastně nemít, že? Je to tak?

Ehmmmm 😀 NE!

Peníze jsou moje téma a stejně tak je moje téma naplnění v životě a ne, nebudu teď minimalistickou mniškou 😀

Nemám to vyřešené, jen v hradu jménem můj život a jeho poznání zase rozsvítila další místnost, díky které můžu pomoct dalším lidem.

Můžu vám ukazovat cestu ke snadné manifestaci peněz, můžu vás učit energetické principy, projít s vámi hlubinné terapie a nebo pracovat na praktických strategiích, které vám pomůžou ty miliony vydělat, jenže dokud nepoznáte samy sebe, nikdy se nic OPRAVDU nezmění.

Já vím, že je lákavé mít luxusní dům, neřešit, jestli máš na jídlo, kroužky pro děti, zábavu a dopřávat si wellness, krásné hotely a služby, ale věř mi, o tom JEDINĚ to není.

To naplnění musí přijít zevnitř a musí přijít zákonitě jako první. Protože peníze vždy budou zesilovat to, kým už teď jsme.

A když to pochopíme a vezmeme za ten správný konec, budeme žít OPRAVDU NEOMEZENOU HOJNOST.

A proto jsem se rozhodla učit manifestaci úplně jinak.

Ne populárně, ne easy cestou, ale tak, abychom tvořili a žili život, který chceme opravdu žít, naplněný život, plný bohatství, které proudí z našeho srdce a ne takového bohatství, které nám přináší něco zvenčí a zaplácává ten pocit nedostatečnosti.

A pokud je to to, co Tě opravdu zajímá, tak mi dej vědět.

S láskou
Jana

Komentáře