Jak a proč být KONZISTENTNÍ

A JE TO VŮBEC NUTNÉ?

Konzistence v businessu a jak to s ní vlastně je? Ouje tohle je téma, které je fakt HOT a mám pocit, že hodně lidí rozděluje. Jedni říkají, že být konzistentní je základ a druzí, že hlavní je „jestli to cítím a jsem ve flow“. A mají fakt hustý argumenty ne že ne.

A víš co? Všichni mají pravdu.

Když něco buduju, je fajn být konzistentní.

Je to jako když stavíš dům. Jako jo postavíš ho i pokud ho budeš stavět stylem „jedno okno za měsíc“ a věřím, že někomu to vyhovuje, ale mi ne.

Jenže je tady úskalí toho, že když chci být konzistentní, musím se do toho nutit. V praxi to v businessu to vypadá tak, že sedím na instáči a snažím se ze své hlavy vydojit nějakou děsně cool myšlenku pro post, ale prostě to nejde …

Nebo postuju pitchoviny, sdílené posty a nic kloudného s mou vlastní energií, co by někoho mělo šanci energeticky zaujmout a přitáhnout ke mně.

Takže cesta je najít si svoje flow a SOUČASNĚ způsob, jak být konzistentní.

  • V praxi to může vypadat tak, že když máš zrovna tvořivou, prostě si sedneš a napíšeš si klidně 20 postů na celý měsíc. #cyklicnostvbusinessu je cool umět využívat, že ženy 😉
    Já to tak dělám, protože pak mám taky fázi, kdy nejsem schopna dát dohromady kloudnou větu a JE TO TAK V POŘÁDKU. V téhle fázi se prostě do žádných kreativních výkonů nutit nechci, ale jsem schopná jednou za den na ty socky sednout a udělat ctrl+c ctrl+v et voilá post je na světě.
  • Ne vždycky je prostor pro to něco natočit, postnout a tak a proto je třeba Zachytávat svoje myšlenky, když k Tobě zrovna proudí – do poznámek, na diktafon > napíšeš si je jako hrubou šablonu a tu pak rozpracuješ později. Dej si tam co nejvíc poznámek, aby ses mohla později naladait na tu energii, se kterou „Tě múza políbila“ 🙂
  • Recykluj obsah – nevynalézej kolo furt dokola 😉 Tohle je základ. Je v pohodě postovat podobné věci opakovaně. Proč? Protože čistě prakticky – myslet si, že všichni Tví sledující si přečetli Tvůj post je fakt mimo 😀 takže čím častěji o jednom tématu mluvíš, tím větší pravděpodobnost je, že se dostane k více lidem.

Tohle je pro mě cesta ke konzistenci udržitelným způsobem.

Já jsem si osobně prošla i fází, kdy jsem se milovala překonávat, nakopávat, dávat si mantinely a co „musím“ za den udělat. Někdy ta fáze prostě přijde a je třeba. Ale u mě dlouhodobě udržitelná není a hlavně jsem si všimla, že pokud se nutím hlavně v oblasti, která vyžaduje kreativitu, tak je to téměř jistá cesta k vyhoření.

Takže … všeho s mírou a najdi si tu svou cestu?

Líbil se Ti tenhle článek? Sdílej s kámoškama a nebo mi dej vědět.

Komentáře