Možnosti zpracování placenty

Jak pohodlně a bezpečně zpracovat placentu a využít tak jejích obrovských benefitů pro vás i miminko?

  • i když se toho bojíte
  • i když třeba nejíte maso

Nemusíte se totiž bát, že byste placentu v produktech cítila.

Máme nejrůznější možnosti jak placentu využít a nepřipadat si přitom šíleně.

KAPSLE

POZOR: Jako laktační poradkyně jsem se rozhodla formu kapslí nenabízet – aktuální poznatky z praxe poradkyní na celém světě ukazují, že je možná korelace se sníženou tvorbou mateřského mléka a konzumací placentových kapslí. Teorie hovoří o tom, že protože placentové kapsle obsahují těhotenské hormony, které v těhotenství mj. blokují tvorbu mléka, dochází k nežádoucímu doplňování těchto hormonů do těla i po porodu.
Jde čistě o mé rozhodnutí, ke kterému jsem došla po důkladném zvážení i přes to, že jsem si vědoma úbytku klientely. Víra v to, co dělám je pro mne ale důležitější než možnost potenciálního ublížení klientům a jejich dětem.


TINKTURA

Jde o silnou tinkturu připravenou ze syrové placenty. Její trvanlivost je při správném skladování celoživotní. Benefitů placentové tinktury může čerpat žena po porodu, její biologické dcery i biologická matka ženy. Velmi účinně ovlivňuje organismus v dobách emocionální, hormonální a fyzické nerovnováhy. Užívá se při PMS v menopauze či náročných životních obdobích kdykoliv budete potřebovat „nakopnout“. Není určena pro denní užití! S výhradou je možné užít při akutních stavech u dětí starších 6 měsíců – zoubky, operace, šok, bolesti atd.


ESENCE

Působí na podobném principu jako bachovy květové esence a tedy velmi jemně na energetické úrovni. Dostává tělo do rovnováhy, dodává životní sílu, vyživuje ducha i tělo, harmonizuje.
Je vhodná i pro děti a každodenní použití, kdykoliv cítíme potřebu.


Pro odvážnější

KOKTEJL

Placentový koktejl/smoothie se uvádí jako jeden z nejlepších způsobů prevence poporodního krvácení. Je možné jej připravit ženě už v porodnici pro zlepšení poporodního hojení, rychlejší zavinování dělohy a dodání energie po porodu. Připravujeme jej dle přání klientky – nejčastěji z lesního ovoce.
A slibuji, placentu v něm opravdu neucítíte 😉 


NA PAMÁTKU

OTISK

Vyrobený na památku nejčastěji přírodní bez použití barev. Při použití barev získáme sice hezčí otisk, ale barvy z placenty už nesmyji úplně, takže přecházejí i do veškerých výrobků z ní.


PUPEČNÍK NA PAMÁTKU

Krásná připomínka zrození a amulet pro dítě. Usušený nejčastěji do tvaru srdíčka či spirálky.


ŠPERK Z PLACENTY

Nádherná památka na těhotenství pro maminku i miminko. Krásné kousky placenty pečlivě zalité do pryskyřice.


LAPAČ SNŮ

Výroba lapače snů z pupečníku má své kořeny u amerického kmene Ojibwe, který představuje původní americké obyvatelstvo. Lapač snů má v sobě hlubokou symboliku. Pupeční šňůra chránila miminko a vyživovala jej v břiše matky a nyní může dítě chránit i na tomto světě. Střeží svého majitele i celou místnost, ve které je umístěn, před zlými duchy a sny. Jeho výroba je silně spirituální záležitost a vyžaduje svůj čas. Váš lapač snů je připraven s tradiční motlidbou, požehnán a očištěn s pomocí vykuřovadel.


KOSMETIKA

BALZÁM

Hojivý a vysoce výživný balzám z placenty. Placenta se přidává do pečujících krému od nepaměti jako jedna z nejluxusnějších složek pro své úžasné vlastnosti. Hodí se zejména pro péči o problematickou, ekzematickou pokožku aj. ale také o jizvy. Výborný je také pro miminko – opruzeniny, suchá kůže atd.
Nabízím vám zpracování placenty ve formě balzámu – masti bez příměsí či v kombinaci s bylinami aj. individuálně dle vašich potřeb. Trvanlivost je až 12 měsíců.

Tagy:
Komentáře