Zavinování bříška – videonávod

Zavinování bříška po porodu je jednoduchá a účinná metoda jak se po porodu cítit lépe a opečovat své tělo.

Sama jsem si bříško po porodu zavinovala a můžu říct, že to skutečně funguje. Ocenila jsem jej zejména při nošení dcerky v šátku.

Zjednodušeně jde o zavinutí bříška šátkem – v tomto případě klasickou českou pintou, kterou pro vás ručně vyrábíme z plátna bavlna/len z české rodinné textilky.

Jak vám zavinování může pomoci?

  • ochrana bříška a beder
  • dodání tepla
  • jemné stažení
  • podpora správného držení těla
  • při správném úvazu snížení tlaku na pánevní dno
  • podpora při nošení miminka nejen v šátku či nosítku a tím snížení tlaku na pánevní dno
  • mírnění bolestivého zavinování dělohy po porodu
  • podpůrná terapie při rozestupu břišních svalů

Trocha historie

Naši předkové nazývali dělohu „MATKA“ a bříško „ŽIVOT“. Věřili, že je třeba o ženu po porodu pečovat svědomitě, aby se dokázala dostatečně zregenerovat a byla tak schopná se dále starat o početnou rodinu a zapojit se brzy a efektivně do práce a starost o hospodářství.

Moje babička z 5 dětí pocházející z vesnice, když byla v porodnici s mou mámou v 60. letech, zavinovala své bříško po porodu s pomocí prostěradla. Tehdy se ještě na benefity této snadné procedury nezapomenulo a běžně se doporučovala lékaři a ženskými sestrami – tak jako to bylo i v případě mojí babičky.

Tradičně se používala středně silná tkanina z bavlny či lnu v různých rozměrech, kdo měl co doma. Prostěradlo muselo v případě potřeby stačit taky. My pro vás šátky vyrábíme tak, aby bylo zavinování s nimi snadné, komfortní a efektivní. Určitě můžete použít i šátek na nošení dětí o délce 3,2m cca, ale je vždy dobré vyzkoušet, jak vám konkrétní způsob tkaní vyhovuje.

Jak se připravit na šestinedělí v pohodě a klidu už v těhotenství jsem pro vás sepsala do ebooku Harmonické Šestinedělí, kde najdete také praktický návod na vytvoření poporodního plánu.

Co je nového?

Od doby, kdy jsem točila toto video uplynuly už skoro dva roky. Točila jsem ho v šestinedělí a bylo to mé první video na internetu, takže děkuji za shovívavost.

Nepoužívám už označení podvazování, protože se podvazují vaječníky, ale ne bříško po porodu. Tady se nic nepřerušuje, ale podporuje v tomto případě jemným zavinutím.

Jasně slovíčko, ale jak se tím vším více zabývám, došla jsem k tomu, že volba slov je opravdu zásadní. Proto já bříško zavinuji, ale nechala jsem název videa s původním názvem, abyste jej snáze našly, když se vžilo i toto označení.

Zajímá vás zavinování bříška více?

Protože sama vím, jak je to úžasná a snadná metoda péče, která se opravdu mnohonásobně vrátí, napsala jsem o různých způsobech zavinování bříška po porodu několik článků a v této oblasti také vzdělávám jak ženy, které o ženy v šestinedělí pečují, tak ženy, které budou samy matkami.

Nabízím také profesionální služby v této oblasti a individuální poradenství živě či online jako tzv. bengkung belly binder (specialistka na zavinování bříška stylem bengkung).

 

A teď už to video:

Již brzy se můžete těšit na další videa na tato témata.
Přivítám také vaše dotazy a náměty pro další články i videa.

 

 

Komentáře